PORTRET KOBIETY DOJRZAŁEJ
+ INTENSYWNY
Marketing i sprzedaż ips
z elementami retuszu

Portrait Photographer of the Year 2014

Z

RÓŻĄ SAMPOLIŃSKĄ

NAJBLIŻSZE DATY

17-18 WRZEŚNIA 2024 - Warszawa

"Rozwijanie pasji i dzielenie się z nią z Wami jest tym, co mnie nakręca ...

Jeżdżę po świecie w poszukiwaniu inspiracji i sensu ... a moje szczęście sie mnoży, ponieważ się nim dzielę ... "

- Róża Sampolińska


"PORTRET KOBIETY DOJRZAŁEJ + INTENSYWNY MARKETING I SPRZEDAŻ IPS 
czyli WORK SMARTER, NOT HARDER, to NIEZWYKLE INTENSYWNE warsztaty dwa-w-jednym, która ponownie zawitają w POLSCE!

Po serii warsztatów oświetlenia film noir “Pomiędzy Światłem a Cieniem", przyszedł czas na kolejne warsztaty, tematycznie bliskie chyba każdemu profesjonalnemu fotografowi, borykającemu się z problemem marketingu i sprzedaży sesji portretowych.

Wszyscy wiemy, jak łatwo fotografuje się młode, piękne i fotogeniczne modelki. Jak wiele jednak Waszych prawdziwych klientek przypada do tej kategorii? Niewiele. Najczęstszym klientem fotografa specjalizującego się w portrecie kobiecym są kobiety w przedziale wiekowym 40-50, niebędące profesjonalnymi modelkami. Najczęściej jest to również ich pierwsze doświadczenie przed obiektywem profesjonalnego fotografa. Wszystkie te kobiety mają jednak wspólną cechę - pragną być pięknie sfotografowane. Chcą poczuć się piękne, kobiece i atrakcyjne. Chcą przeżycia, doświadczenia, które zapadnie im w pamięć, a którego uwieńczeniem będą piękne fotografie - fotografie, które kiedyś, być może po wielu latach będą wspomnieniem mamy, żony, babci...

Podczas intensywnych 2-dniowych warsztatów z Różą będziecie mieć niepowtarzalną okazję, by nauczyć się nie tylko jak pięknie sfotografować dojrzałą kobietę, ale również jak przeprowadzić sesję, która będzie dla niej niezapomnianym przeżyciem, a dla Was dochodowym przedsięwzięciem. Bedziecie uczestniczyć w prawdziwej sesji od początku do końca - poznając tajniki pracy Róży, sekrety jej marketingu i biznesu. Zobaczycie, jak z fotografa hobbysty stać się profesjonalistą, bo jak każdy świadczący usługi profesjonalista, profesjonalny fotograf zasługuje na adekwatne wynagrodzenie za swój talent, czas i pracę.


Róża Sampolińska przylatuje specjalnie z USA, aby poprowadzić kilka edycji swoich warsztatów. Jeśli interesują Cię warsztaty oświetlenia portretowego film noir, KLIKNIJ TU. Przy zakupie obu warsztatów otrzymasz 10% zniżki.


- Sesja portretowa od A-Z z dojrzałą kobietą (nie modelką) wraz z przygotowaniem: makijaż, fryzura, stylizacja.

- Przełamywanie lodów, czyli jak sprawić, by klientka zapomniała o śledzącym ją obiektywie

- Rodzaje oświetlenia, czyli jak pokazać klientkę z najlepszej strony - ukryć mankamenty, podkreślić zalety

- Pozowanie - czyli każdy ma swoją “lepszą” stronę.

- Planowanie kadrów, póz oraz stylizacji - czyli jak stworzyć różnorodną kolekcję zdjęć, tak, aby klientka chciała mieć je wszystkie!

- Selekcja zdjęć z sesji, czyli jak stworzyć kolekcję zdjęć, którym nie można powiedzieć NIE!

- retusz od A-Z na przykładzie zdjęcia z sesji

- Marketing i sprzedaż IPS - czyli wszystko zaczyna się na długo przed faktyczną sesją. To jeden z najważniejszych etapów, którego przebieg bezpośrednio wpłynie na efekt końcowy sesji i kontaktu biznesowego z klientką

- Jak przełamać lęk przed sprzedażą bezpośrednią (IPS) - czyli wychodzimy zza bezpiecznej, jednakże bezosobowej bariery w postaci internetu, emaili i galerii online.

- Obalimy słynne - “ja tylko chcę jpgi na płytce DVD”, czyli sprzedajemy przeżycie, a nie pixele.

- Omówienie poszczególnych etapów sprzedaży sesji - przed, w trakcie i po, czyli:

a) Konsultacja

b) Cennik

c) Przygotowanie do sesji

d) Sprzedaż IPS, czyli uwieńczenie procesu - to właśnie teraz klientka widzi swoje zdjęcia po raz pierwszy i TERAZ zdecyduje o zakupie. To najważniejszy moment całej sesji - czyli jak odnieść sukces i nie dopuścić do porażki.


DWA INTENSYWNE DNI (około 7-8 godzin dziennie), PEŁNE PRAKTYKI I WIEDZY, MIĘDZY INNYMI:

...

To nie tylko warsztaty, to DOŚWIADCZENIE, które wzniesie Twoją fotografię na zupełnie inny poziom…

...


SZCZEGÓŁY:

NALEŻY PRZYNIEŚĆ:

duży zapas dobrego humoru i pozytywnej energii

tabletki przeciwbólowe (bo od ogromu wiedzy może rozboleć głowa:) - zupełnie nie żartuję (proszę spytać poprzednich uczestników:))

aparaty fotograficzne

obiektywy 50mm, 80mm lub dłuższe (preferowane jasne obiektywy o świetle f/2.8 i niżej), choć tak naprawdę nie ma znaczenia, bo nie aparat robi zdjęcia

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat


WAŻNA INFORMACJA:

Uczestnicy warsztatów mogą wykorzystać zdjęcia wykonane podczas warsztatów w swoim portfolio, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych z dopiskiem „Zdjęcie powstało podczas warsztatów z Różą Sampolińską” z wyjątkim stron internetowych). Fotografie nie mogą być wykorzystywane w sposób komercyjny (w tym do wszelkiego rodzaju reklamy i promocji), jak również nie mogą być publikowane w magazynach online i drukowanych, ani zgłaszane do konkursów bez zezwolenia prowadzącej warsztaty.  Podczas warsztatów obowiązuje całkowity zakaz nagrywania audio/video. Uczestnicy nie stosujący się do tej zasady będą proszenie o opuszczenie warsztatów bez zwrotu kosztów.

Aby otrzymać informację na temat rezerwacji miejsca, proszę wypełnić poniższy formularz (proszę sprawdzać folder SPAM w poszukiwaniu odpowiedzi, niestety maile często tam lądują).

W odpowiedzi otrzymacie wszelkie niezbędne informacje.

PO WARSZTATACH uczestnicy otrzymają szczegółowy skrypt marketingowej części warsztatów oraz listę sprzętow używanych podczas sesji


OFICJALNY PARTNER WARSZTATÓW

CENA:

3500PLN płatne w 3 ratach

Cena zawiera:
2-dniowe warsztaty 
1.5-2 godzinny pokaz retuszu
Lunch, napoje zimne oraz kawa i herbata

* Liczba miejsc ograniczona

REZERWACJA:

Proszę o email na adres studio@rozasampolinska.com, aby upewnić się, czy są wolne miejsca. Dane do przelewu zadatku zostaną podane w emailu zwrotnym.
Proszę sprawdzić folder SPAM, gdyby wiadomość zwrotna nie dotarła.


Witam,
Kilka dni temu miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach "Marketing i Sprzedaż IPS + Retusz" prowadzonych przez Roze Sampolinska. Warsztaty odbyły sie online. Roza jest profesjonalistka w kazdym calu. Jest tez niezwykle ciepla i otwarta osoba. Co wazne cudownie sie jej slucha. Wszystkie informacje były przekazane w sposob jasny i klarowny. Uczestnicy otrzymali dpowiedzi na wszelkie nurtujace pytania dotyczace omawianych tematow. Wydane pieniadze na kurs z Roza Sampolinska to inwestycja w siebie, a otrzymana wiedza jest najwieksza wartoscia dla kazdego. W sposob otwarty i prawdziwie szczery otrzymac mozna nie tylko wiedze dotyczaca samego tematu, ale rowniez motywacje i wiare we wlasne mozliwosci. Wszystko podczas warsztatow od poczatku do konca bylo na najwyzszym poziomie.
Rozo, dziekuje bardzo, ze moglam Cie poznać i wziąc udział w Twoich warsztatach i wierze, ze kiedyś sie spotkamy.

Barbara Smok

Warsztaty z Różą to dawka ogromnej wiedzy przekazanej w luźnej i swobodnej atmosferze. Jej pozytywna energia udziela się każdemu;) Osobiście nie miałam pojęcia o biznesie, jak go prowadzić, od czego zacząć i w jaki sposób budować swoją markę. Dopiero zaczynam ale przynajmniej wiem jaki kierunek obrać. Róża pokazuje i tłumaczy krok po kroku jak to wszystko budować.
Zmieniłam diametralnie swoje nastawienie jeżeli chodzi o wycenę swojej pracy. Miałam z tym problem ale już wiem, że nie można się porównywać z innymi i zbyt nisko cenić.
Róża jest cudowną osobą i genialnym fotografem. Naprawdę bardzo wiele mi pokazała i ta wiedza jest bezcenna. Zostanie w mojej głowie na zawsze :)))

Magdalena Mróz

I took part in the workshop "Between shadow and light-portrait" (twice) and also "Portrait of a mature woman - plus marketing and sales". I love the atmosphere that is at the Róża's workshops. She transfers her knowledge in a simple way, without creating a barrier between the students and herself. She is an incredibly talented person who I admire. At her workshop I learned a lot of important and interesting things, and at the same time I had a great time. I heartily recommend.Roza is so informative and helpful! She made me feel very comfortable during the shoot and made me feel like a movie star. I did not know I had it in me to produce such great pictures! It took less than 2 weeks to see my pictures. During the Reveal & Order Session, I was so overwhelmed! All the pictures came out so nicely and it was a very tough choice to choose which ones I wanted! I did not expect to have such nice photos. Roza informed me about her pricing and how we can work things out. She is very helpful and is there to support! She understands that this is an investment. I recommend going to her for all your photography needs. Her work is exceptional.

Jowita Trzcielinska

So... I admire Roza work many years and many times i tried get this effect on my work. I saw lot of tutorials but still I didn't understand something and I missed something. Actually, I spontaneously went to Roza's workshops and I have to say that it was only at Roza's workshops where I understood how light works and how is easy, quick way to achieve amazing results. OK, is not easy ;-) but if you know how understood light and how it works and you start practising you can create every picture from your imagination.
I have to say one thing more. I was on second Rosa's workshop as well. SHE reveals all its marketing and business secrets! so if you want to learn how to successfully run a photography business, you also have to be at these workshops.
Ok, I have to say second thing more ;-). She don't hide any tricks and secrets. you can ask about everything and I guarantee that she give you proper answer.

Marcin Katarzynski

Brałam udział w warsztatach "2-DNIOWE WARSZTATY ONLINE - Marketing i Sprzedaż IPS + RETUSZ - 9-10 czerwca 2020r" jestem zachwycona i gorąco polecam. Dziękuję Różo za ogrom wiedzy i inspiracji. Pozdrawiam Danka Szafrańska

Danuta Szafranska

Uczestniczyłam w warsztatach "Portret kobiety dojrzałej + Marketing i sprzedaż" u Rózy. Warsztaty zdecydowanie przerosły moje oczekiwania i były jedną z moich najlepszych inwestycji. Ogromna dawka wiedzy, inspiracji, szczegółowe informacje na temat marketingu i pracy z klientem. Róża przedstawiła nam swój plan działania krok po kroku i odpowiedziała na wszystkie nasze pytania. Róża jest bardzo miłą i ciepłą osobą, która chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dla mnie ważne było również, że dużo opowiadała o swoich wątpliwościach, problemach i rozterkach związanych z pracą fotografa. Z warsztatów wróciłam "odnowiona" i zmotywowana do działania. Dziękuję bardzo Rózy i zachęcam do zapisu każdego kto się jeszcze waha: Warsztaty u Róży są warte każdej złotówki. Polecam serdecznie!

Barbara R

Genuinely this has been one of the best workshops I’ve attended. I found it insightful and interesting along with the friendliness of instructor which really helped me to understand things.
One cannot take this workshop and come out empty handed. You will be even better and full of new ideas and knowledge!!
 I also gained a resource and long distance friendship that I still stay in touch with and look to see her next work/projects she turns out. Roza you ROCK!!!! 
-Thank You

Tiffany Perez

This was the most practical and inspirational photographic workshop that I've experienced in over 40 years of study. Roza Sampolnska has a teaching style that is respectful and engaging with those who study with her. I was delighted that Rosa's vision of what makes great photographs of people dovetails with my approach to portraiture. I must say that I continue to be favorably impressed with Efrain Cruz's selection of professional photographer teachers, and the evolving growth of Illuminate Workshops offerings.

Robert Couchman

Rebecca Bonner

I can not say enough about the "Between Shadow and Light" workshop I attended last weekend with Roza Sampolinska through Illuminate Workshops. I have taken workshops in the past where I am left feeling overwhelmed or that I learned nothing at all. This was NOT the case with Roza. She shared her techniques and equipment with us and made learning very simple and easy for us. In addition, the atmosphere was relaxed and open, our questions were answered and Roza was always eager to see our images and gently critique us if needed. This workshop was above and beyond what I had hoped for. The investment was worth every penny and I am so excited to begin creating my own work with my new knowledge.

One of the best photography workshops I have taken! Spending two days working alongside the talented Roza Sampolinska was a honor. Not only is she an incredibly talented photographer, her gift for teaching shines through. She provided great instruction and helpful critiques throughout the two day workshop, where the majority of the time was spent "hands on". I came away with great new skills that I am excited to use in my photography.

LeeAnn Mill

Ron Cooper

Roza is not only an outstanding photographer, she’s also an excellent teacher. Her personality, preparation, attention to detail, patience and enthusiasm all contributed to a very productive two days. The models were also excellent – totally professional, patient and easy to work with.”

I attended Roza's "Shadow and Light" training, and it was truly one of the best experiences I've ever had. Her instruction is clear and delightfully delivered. If you want to learn how to take breathtaking portraits, this class is for you.I am so grateful that I was referred to Roza! I first met her for my glamor portrait session. The results were so amazing we did not have any doubts who should be our wedding photographer. The detail and quality of her work is impeccable! She has left us with such a detailed storybook of our wedding day. I love my pictures - I can't stop looking at them! Thank you Roza for paying so much attention to all of those little things that are so important and meaningful to us! You truly caught the emotions of that day, and I am so excited about that! I will absolutely recommend you to all of my friends!

Lisa jarema

Roza’s class is worth it! We learned lighting, styling, make-up, and posing with models she brought in. There was also time to have open dialogue and we talked about websites, what kind of other equipment everyone liked, and what kind of editing tools were best. She’s patient with her students and her creativity is so inspiring. I love her work and loved being able to learn from her.

Jenny Wilson

Where do i begin? I have been following Roza for couple of years now and since i live in a different state, there was always something in the way that kept me away from attending her workshop. But the day has finally come and i was on the way to San Antonio!

Im a professional wedding photographer with almost no knowledge about anything larger than speedlights. I was always afraid of studio lighting, it seemed so technical and complicated. Until i attended Rozas workshop.

Roza is such a friendly and hospitable person. The moment i walked into her studio i felt i have known her forever! 2 days of our hands on workshop passed like an hour and i could not believe the quality of knowledge i recieved!

Roza has a talent of explaining technical things so easily! She pays attention to all the questions and makes sure they get addressed and explained. The workshop was so much more than just a studio lighting.. Roza introduced us to a beauty of a portraiture world, showed us correct placing of light and shadows along with proper posing and her signature editing method.

I highly recommend this workshop for everyone who wants to take their photography to a next level. Thank you Roza, it was a privellege to learn from such professional as you!

Masha Ray

opinie uczestników

Aby zarezerwować miejsce, proszę wypełnić poniższy formularz (proszę sprawdzać folder SPAM w poszukiwaniu odpowiedzi, niestety maile często tam lądują).

W odpowiedzi otrzymacie wszelkie niezbędne informacje.


zarezerwuj swoje miejsce

KLIKNIJ, ABY POSŁUCHAC WYWIADU Z RÓŻĄ SAMPOLIŃSKĄ (po angielsku)

Roza Sampolinska is an internationally recognized, awarded portrait and fashion photographer and the owner of Roza Sampolinska Portrait, Boston's #1 portrait photography studio, providing a luxury experience designed to capture your beauty and strength, one portrait at a time.


AWARDS & PUBLICATIONS

the artist

STUDIO TOUR

Roza specializes in timeless portraiture, fashion, maternity, boudoir, corporate headshots and personal branding. Her Studio in located in Amesbury, MA (35 miles north of Boston).

Roza has been awarded a Portrait Photographer of the Year 2014.

Roza is also an educator, teaching her signature dramatic portrait lighting techniques to photographers around the world. If you are a photographer and want to bring your skills to a whole new level, check "For Photographers" for more information about upcoming classes and mentoring sessions.

the studio

I invite you to my Studio.

It is located in a historic Trades Mill building in Amesbury, MA, 35 miles north of Boston. This is where all the magic happens and I can't wait to create yours.

My Studio is equipped with all the tools and lights to create timeless portraits for your and your family. I have an extensive wardrobe you can use during your session - gowns, maternity gowns, lace, tulle, flowers, jewelry, and so much more. 

Schedule your studio tour and a free consultation - let's meet and talk about how you would like to be photographed.

GO BACK

kontakt

Thank you!

Your message has been sent. We'll contact you shortly

Follow me

check out my instagram